Chcesz pracować i zarabiać jako wirtualna asystentka?

Czujesz, że chciałabyś zacząć pracować na własny rachunek?

Chcesz pracować z domu i mieć elastyczny grafik pracy?

Marzy Ci się praca, w której MASZ WPŁYW na to co robisz, chcesz pomagać innym usprawniać ich biznesy, WDRAŻAĆ WYMYŚLONE PRZEZ SIEBIE ROZWIĄZANIA?

A może jesteś mamą na macierzyńskim i zastanawiasz się, jak pracować i jednocześnie opiekować się dzieckiem w domu?

Jeśli tak, czytaj dalej.

Zróbmy test. Czy borykasz się z tymi problemami?

Słyszałaś o pracy wirtualnej asystentki, nawet już coś o niej czytałaś, ale… 
masz ogromny mętlik w głowie i właściwie nie wiesz, za co się zabrać, żeby WA zostać?

Chcesz zostać wirtualną asystentką, ale nie wiesz, czego powinnaś się nauczyć?

Uczysz się, szkolisz, ale nie masz pojęcia, jak zdobyć pierwszych klientów?

Nie wiesz, od jakiej stawki powinnaś zacząć?

Nie masz pojęcia, jak się promować jako wirtualna asystentka?

Zastanawiasz się, czy od razu musisz zakładać działalność gospodarczą? A może lepiej zacząć od działalności nierejestrowej?

Nie wiesz, czy i jakie umowy wirtualna asystentka powinna podpisywać z klientami?

Możesz zignorować problemy. Co się wtedy stanie?

Będziesz dalej przeczesywać internet w poszukiwaniu informacji, czego powinnaś się nauczyć.
I będziesz mieć wrażenie, że wciąż umiesz za mało, żeby zacząć oferować swoje usługi.
Bo przecież inne wirtualne asystentki potrafią wszystko, a Ty tak mało!

Będziesz bała się oferować swoje usługi i żądać za nie wynagrodzenia.
Utkniesz pracując za bardzo niską stawkę (bo uznasz, że Twoje umiejętności są tak słabe, że nie zasługujesz na więcej)
albo co gorsza, będziesz pracować za opinie i ciężko będzie Ci znaleźć klientów, którzy Ci zapłacą.

Trudno będzie Ci przejść ze stanu „uczę się” do momentu „szukam klientów”, a potem „pracuję dla klientów”.
Nie będziesz wiedziała, skąd wziąć pierwszych klientów.

Nie musi tak być! Zobacz, co dla Ciebie przygotowałam!

Te problemy naprawdę da się rozwiązać.

Nie jesteś pierwszą osobą, która zadaje sobie te wszystkie pytania. Ja też byłam w tym miejscu. Wiele miesięcy (żeby nie powiedzieć: lat!) zajęło mi dojście do miejsca, w którym teraz jestem: pracuję i zarabiam jako wirtualna asystentka.

Dlatego napisałam e-book dzięki któremu będziesz w stanie rozpisać swój plan działania.

Czego dowiesz się z e-booka?

Chcę podzielić się z Tobą moim doświadczeniem. Żebyś Ty nie musiała tracić czasu na poszukiwanie informacji, na zastanawianie się, czego powinnaś się nauczyć. Żebyś wiedziała, na jakie kursy faktycznie warto wydać pieniądze, a które lepiej odpuścić, bo bez problemu można te umiejętności zdobyć z darmowych źródeł.

(Tu zatrzymam się na chwilę i od razu powiem: w e-booku polecam jeden płatny kurs. Resztę umiejętności i narzędzi da się opanować z darmowych źródeł, które oczywiście podaję 😉).

Dowiesz się:

  • Jak możesz promować się, jeśli dopiero się uczysz i nie masz klientów.
  • Poznasz sposoby na zdobywanie klientów, kiedy nie masz doświadczenia.
  • Razem z prawniczką Agą Zalewską z Legalnie na onlajnie wyjaśnimy, czy wirtualna asystentka może prowadzić działalność nierejestrową, czy mama na wychowawczym może założyć działalność gospodarczą, a także rozwiejemy wątpliwości dotyczące umów z klientami.
  • Po przeczytaniu e-booka będziesz wiedziała, jak zbudować ofertę, od jakiej ceny zacząć i kiedy należy włączyć start w Toggl (nie wiesz, co to jest? Nie martw się, w e-booku to wyjaśniam 😉)

Z czego składa się e-book?

E-book „Jak pracować i zarabiać jako wirtualna asystentka” to aż 207 stron wiedzy! Składa się z 13 rozdziałów.

Rozdział 7: Forma działalności wirtualnej asystentki oraz rozdział 8: Umowa między wirtualną asystentką a klientem to obszerne wywiady z prawniczką Agą Zalewską z Legalnie na onlajnie.

Rozdział 13: Godzenie pracy WA z pracą na etacie to wywiad z moją koleżanką po fachu Martyną Ozgą z Your Person.

Super, ale ile to wszystko kosztuje?

Pewnie zastanawiasz się, ile e-book kosztuje.

Biorąc pod uwagę, że stawki wirtualnych asystentek wahają się od 40 do 100 zł netto, to e-book zwróci Ci się błyskawicznie!

Chyba sama spróbuję to ogarnąć…

Pewnie, możesz to zrobić. Jednak im dłużej sama szukasz informacji, tym bardziej oddala się od Ciebie moment, w którym faktycznie zaczniesz pracować i zarabiać jako wirtualna asystentka. Ta wiedza jest dostępna za darmo. Problem w tym, że jest rozproszona i ciężko poskładać ją w całość.

Masz na to czas? Nie kupuj e-booka. Nie masz? E-book oszczędzi Ci mnóstwo czasu.

Kim ja jestem, żeby Cię tego uczyć?

Mam na imię Adriana i jestem wirtualną asystentką.

Musisz wiedzieć, że zaczynałam od stanu “nie wiem, co to jest WordPress”, a dotarłam do momentu, w którym pracuję jako wirtualna asystentka i utrzymuję się z tego.

Moja droga była długa i wyboista. Ogrom czasu zajęło mi przeczesywanie internetu w poszukiwaniu odpowiedzi na moje pytania, związane z tą pracą. Na wiele z nich musiałam jednak odpowiedzieć sobie sama. Od lipca 2019 roku zamieszczam je na blogu, na którym znajdziesz masę informacji dotyczących tej pracy.

Wpisy na blogu spotkały się ze wspaniałym odzewem. Wiele dziewczyn pisało do mnie z podziękowaniami, bo na moim blogu wreszcie znalazły informacje, których próżno było im szukać w innych miejscach.

Ten e-book to wisienka na torcie.

To publikacja, po przeczytaniu której będziesz dokładnie wiedziała, co musisz zrobić, żeby wreszcie zacząć pracować i zarabiać jako wirtualna asystentka.

Pobierz darmowy rozdział!

Jeśli po przeczytaniu spisu treści wciąż zastanawiasz się, czy warto, pobierz darmowy rozdział. Dowiesz się, jak wyglądała moja droga do zostania wirtualną asystentką. I przekonasz się, czy odpowiada Ci mój styl pisania 😉

Opinie

Właśnie skończyłam czytać Twojego e-booka. Bardzo fajnie napisany, czyta się go dosłownie migiem. Poruszyłaś sporo tematów, w których moja wiedza była mocno ograniczona. Dzięki Tobie strach przed rozpoczęciem pracy jest jakby mniejszy 😉 Wiedza i doświadczenie, jakie przekazałaś, może śmiało konkurować ze wszystkim czego do tej pory dowiedziałam o pracy WA. Bardzo Ci za to dziękuję. Temat stawek, sposobów rozliczania się z projektów i przepracowanych godzin, wydawał się być jakąś ogromną tajemnicą. Szczerze myślałam, że jest to dla mnie nie do ogarnięcia. Dzięki Tobie mogę zacząć działać bez dodatkowego stresu, wiedząc mniej więcej od początku na czym stoję i jak to wszystko ugryźć. Jeszcze raz, wielkie dzięki!
Aleksandra
Przeczytałam właśnie udostępniony przez Ciebie rozdział e-booka i bardzo się cieszę, że zdecydowałaś się go napisać. Obserwuję Cię już od dawna i z przyjemnością przeczytałam początek Twojej historii jako WA. Mam nadzieję, że będzie się dobrze sprzedawał. Nie... Właściwie to jestem pewna, że będzie! Śledzę również Twój blog i dziękuję, że dzielisz się swoją wiedzą i doświadczeniami. Twoje wpisy, które krok po kroku opisują kolejność działania, są bezcenne! Kiedy rok temu stanęłam przed koniecznością podjęcia decyzji, co ze sobą zrobić, to właśnie dzięki Twoim artykułom zaczęłam wierzyć, że może i mnie się uda zrobić swój własny biznes.
Skończyłam czytać 🙂 początkowo czytałam w międzyczasie - gdzieś pomiędzy zabawą z dziećmi, pracą na etacie, a planowaniem przyszłości jako WA. Ostatnie 90 stron połknęłam dzisiejszego popołudnia. Gratuluje - naprawdę świetny poradnik. Szczególnie podobały mi się Twoje wskazówki dla początkujących WA. Wszystko napisane czarno na białym 🙂 utwierdziłam się w przekonaniu, że to praca dla mnie. Zdecydowanie warto było kupić Twój ebook!
Ebooka Ady miałam przyjemność przeczytać w wersji roboczej i już wtedy wiedziałam ile dobra kryje się w tych słowach. A moja pierwsza myśl brzmiała "dlaczego nie było takiego ebooka jak zaczynałam? O ileż łatwiej by mi było" 😉 To skondensowany pakiet informacji, dzięki któremu wejście do zawodu wirtualnej asysty staje się proste i realne. Ada przekazuje szereg bardzo praktycznych, z życia wziętych, wskazówek, które dają do myślenia i porządkują wiele przekonań, które gdzieś tam podświadomie łączymy z pracą zdalną. Wiedza z tego ebooka pomaga ocenić swoje "wyjściowe" kompetencje i stworzyć dobry, bo realny plan działania. Ada na swoim przykładzie pokazuje, że wirtualna asysta ma wiele wymiarów i każdy może na tym rynku znaleźć miejsce dla siebie. O ile oczywiście dobrze to zaplanuje i wie, jakie umiejętności są w cenie. Polecam bardzo tę lekturę, bo mimo, że pracuję już w tym zawodzie od jakiegoś czasu to po przeczytaniu sama mam kilka pomysłów na ulepszenie mojej pracy.

Wahasz się?

Nie dam rady sama nauczyć się tych wszystkich rzeczy, którymi zajmują się wirtualne asystentki.

Celem e-booka jest to, żebyś po przeczytaniu od razu wiedziała, za co się zabrać. Dlatego nie podaję wyłącznie listy rzeczy, które powinnaś opanować, ale też daję odnośniki do konkretnych źródeł (w większości darmowych, polecam tylko jeden płatny kurs), a także podsuwam Ci konkretne ćwiczenia, które pomogą Ci ogarnąć najważniejsze narzędzia i umiejętności! Tak, żebyś po odpaleniu aplikacji nie patrzyła na nią bez sensu, tylko żebyś od razu wiedziała co i jak powinnaś przećwiczyć.

Poczekam do kolejnej promocji.

Możesz, ale nie mam pojęcia, kiedy znowu taka promocja będzie miała miejsce. Z całą pewnością cena nigdy nie będzie niższa.

U mnie to nie zadziała.

Może tak być, a nawet na pewno tak będzie, jeśli po prostu kupisz e-booka i go przeczytasz. Samo przeczytanie e-booka na pewno rozwieje Twoje wątpliwości, jeśli zastanawiasz się, czy praca WA jest dla Ciebie, dowiesz się, jak wygląda rzeczywistość wirtualnej asystentki, która próbuje pracować z dziećmi w domu albo godzi pracę WA z pracą na etacie.

ALE nie zostaniesz wirtualną asystentką, jeśli tylko przeczytasz
e-booka
. Żeby wirtualną asystentką zostać, musisz działać, nic się samo nie zadzieje. Jednak e-book powie Ci, gdzie postawić pierwszy krok. I kolejny. Będziesz wiedziała, jakie zadanie wpisać jutro w kalendarz, żeby wykonanie go przybliżyło Cię do wymarzonej pracy jako wirtualna asystentka.

Dla kogo jest e-book?

Jesteś osobą startującą w zawodzie WA zupełnie od zera?

Już coś potrafisz, pracujesz dla jednego, dwóch klientów, ale stanęłaś w miejscu i nie wiesz, co dalej robić? Nie masz pomysłu, jak się promować, jak zdobywać nowych klientów?

Zaczęłaś się uczyć i na tym skończyłaś, bo cały czas masz poczucie, że żeby znaleźć klienta i zacząć dla niego pracować, musisz umieć jeszcze więcej? Ciężko Ci uwierzyć, że możesz zacząć pracować jako WA z umiejętnościami, które już posiadasz. Brak Ci pewności siebie?

Chcesz pracować z osobami, które prowadzą biznes online? Prowadzą blogi, sprzedają produkty w internecie, są influencerami?

Jeśli tak – e-book jest dla Ciebie.

Dla kogo nie jest e-book?

Nie ma produktów dla wszystkich. Nie kupuj tego e-booka jeśli:

Jesteś doświadczoną WA.

Masz już kilku klientów, wiesz w jakim kierunku chcesz się rozwijać i masz pomysł, jak szukać kolejnych klientów.

Absolutnie nie chcesz pracować z osobami, które prowadzą biznes online (są blogerami, YouTuberami, podcasterami, sprzedają w internecie produkty fizyczne i/lub elektroniczne) – większość wskazówek z e-booka jest dostosowanych do pracy właśnie z takimi osobami, bo sama z nimi pracuję.

FAQ

Czy w e-booku znajdę gotowy szablon umowy?

Nie, w e-booku znajdziesz wskazówki od prawniczki Agi Zalewskiej, która dokładnie wyjaśnia, jakie umowy powinny zostać zawarte między WA a klientem. Aga wyjaśnia, które umowy mogą zostać zawarte nawet przez wymianę e-maili, a które wymagają formy pisemnej. Opowiada też, jakie zapisy powinny znaleźć się w tych umowach i na co szczególnie uważać.

Czy po przeczytaniu e-booka od razu będę mogła zacząć pracę jako WA?

Nie wiem, z jakiego poziomu startujesz, co potrafisz. W e-booku nie uczę konkretnych umiejętności (np. tego, jak wdrożyć klientce newsletter albo jak dodać wpis w WP). Natomiast piszę o tym, jakie umiejętności są kluczowe na początku, jakie narzędzia warto poznać na starcie (i nie jest to lista, po przeczytaniu której stwierdzisz, że nigdy tego nie ogarniesz). Pokazuję, z jakich źródeł można się tych narzędzi nauczyć i podsuwam pomysły i ćwiczenia na to, jak nauczyć się skutecznie.

Z e-booka dowiesz się, jak się promować, kiedy nie masz klientów, jak wyceniać swoje usługi, kiedy dopiero startujesz, jak szukać (i jak nie szukać!) klientów.

Będziesz w stanie stworzyć sobie realny plan działania, żeby zrealizować cel – pracować i zarabiać jako WA. Taki plan, z którym będziesz wiedziała, co zrobić jutro, żeby do tego celu się przybliżyć.

Dlaczego mam kupić ten e-book od Ciebie?

Jestem dziewczyną taką jak Ty. Nie mam agencji WA, nie zarabiam milionów. Moim celem była praca zdalna, żebym mogła pogodzić pracę z wychowywaniem dzieci. Nie chciałam spędzać 8h w biurze i kolejnych 2h na dojazdach. Jednocześnie chciałam pracy, w której będę się rozwijać, która będzie dawać mi frajdę. Szukałam zawodu do którego będę w stanie się przebranżowić sama, w domu. Chciałam pracować mniej i zarabiać co najmniej tak samo dobrze, jak na etacie. Żeby spokojnie spłacać kredyt, żyć na przyzwoitym poziomie i mieć radość z wykonywanej pracy. I to mi się udało. Jeśli Ty też tego szukasz i uważasz, że możesz to osiągnąć właśnie wykonując zawód WA – ten e-book jest stworzony właśnie dla takiej osoby, jak Ty.

Czy kupując e-book dostanę pliki EPUB, MOBI i PDF?

Nie, e-book jest dostępny wyłącznie w pliku PDF. Kiedy kupisz i zapłacisz za e-book, otrzymasz ode mnie wiadomość e-mail z plikiem PDF do pobrania.

Dlaczego e-book tyle kosztuje?

Bo znacznie skraca drogę od podjęcia decyzji, żeby pracować jako WA (i zaczynając od zupełnego zera) do momentu, kiedy faktycznie zaczniesz zarabiać. Oszczędzasz kupę czasu. Mi ta droga zajęła rok i 4 miesiące. Tobie może zająć znacznie mniej czasu.

Przebijanie się przez wiedzę za darmo zajmuje mnóstwo czasu. Lepiej jest od razu przetrawić uporządkowaną wiedzę i ten czas przeznaczyć na naukę / promocję siebie / szukanie klientów.

REGULAMIN
POLITYKA PRYWATNOŚCI

© Copyright@2021 Adriana Strączkowska