Wiesz już, jak sprawdzić, gdzie Twój potencjalny klient ma postawiony sklep. Wiesz, jak dowiedzieć się, z jakiego narzędzie do newsletterów korzysta. A nawet samodzielnie sprawdzić, jakie ma kolory i fonty w identyfikacji wizualnej.
Dzisiaj powiem Ci, jak dowiedzieć się, jakiego motywu i page buildera używa na stronie internetowej.
UWAGA: te wskazówki dotyczą wyłącznie sytuacji, kiedy klient używa gotowego motywu i/lub korzystał z page buildera. Jeśli strona została stworzona z użyciem motywu specjalnie dla klienta zakodowanego, wtedy ta wiedza Ci się nie przyda. Nie wyszukasz też w ten sposób informacji, czy strona używa Gutenberga.
Po co w ogóle to sprawdzać? Na przykład wtedy, kiedy trafiasz na ogłoszenie, bo ktoś szuka WA. I ten ktoś na liście zadań, które wirtualna asystentka miałaby wykonywać, pisze: administracja strony na WordPressie. Dodawanie treści na WordPressie. Tworzenie podstron na WordPressie.
I teraz Ty, żeby zrobić wrażenie, sprawdzasz sobie, z jakiego motywu i page buildera klient korzysta. W ofercie piszesz: „Widzę, że używa Pani Elementora. Korzystam z niego na co dzień, więc na pewno nie będę miała problemów z dodawaniem i edytowaniem treści na Pani stronie”. A jeśli okaże się, że nie miałaś wcześniej nic wspólnego z page builderem używanym przez klienta, będziesz mogła się poduczyć. Bo będziesz wiedziała CZEGO SIĘ UCZYĆ.
Może Ci się przydać ta wiedza także wtedy, kiedy spodoba Ci się jakaś strona i zastanawiasz się, jaki motyw został wykorzystany do jej stworzenia.
Ok, to tyle słowem wstępu. Jak więc to sprawdzić?
Jak sprawdzić motyw w WordPressie?
Wejdź na stronę, kliknij prawym klawiszem myszy i wybierz wyświetl źródło strony:
Wyświetla się takie coś:
Teraz kliknij ctrl + f i wyszukaj themes. Nazwa motywu znajduje się po tej frazie. W moim przypadku to OceanWP:
Jak sprawdzić page builder w WordPressie?
W dokładnie ten sam sposób. Jestem w tym przypadku zamiast themes wyszukaj popularne page buildery. U mnie znajdziesz Elementor:
Popularne page buildery, które możesz w ten sposób wyszukać:
- Divi
- Elementor
- Page Builder by Site Origin
- WP Page Builder
To tyle. Przypominam, że ma blogu znajdziesz też wpisy o tym:
- Jak sprawdzić, z jakiego narzędzia do newslettera korzysta klient?
- Jak sprawdzić, na jakiej platformie jest postawiony sklep online?
- Jak sprawdzić, jaki to font i jaki to kolor?