You are currently viewing Jak wirtualna asystentka może pomóc w prowadzeniu kanału na YouTube?

Jak wirtualna asystentka może pomóc w prowadzeniu kanału na YouTube?

Czy wirtualna asystentka może pomóc w prowadzeniu kanału na YouTube? Oczywiście, że może. A czy do tego musi umieć montować filmy? No nie musi. To znaczy, może. I na pewno dla wielu osób byłby to duży atut. Ale ja na przykład w ogóle nie potrafię tego robić (co nie oznacza, że kiedyś się nie nauczę), a mimo wszystko pomagam w prowadzeniu kanałów na YouTube swoim klientom.

Jakie zadania związane z prowadzeniem kanału na YouTube można oddelegować? O tym dzisiejszy wpis.

Wrzucanie filmu na YouTube


Nakręciłeś film, zmontowałeś go. Co dalej? Musisz wrzucić go na kanał. I faktem jest, że to może trwać bardzo długo. Zależy od tego, jak film jest długi i jak szybki jest Twój internet. Jeśli nadasz wirtualnej asystentce dostęp do Twojego kanału na YouTube, możesz poprosić ją o wrzucenie filmu na kanał za Ciebie.

Miniaturka


Żeby film się dobrze klikał, potrzebna jest miniaturka. Jeśli nie dodasz miniaturki, YouTube wybierze losową klatkę z Twojego wideo i zrobi z niej miniaturkę. Kiepsko by to wyglądało. Możesz poprosić wirtualną asystentkę, żeby przygotowała dla Ciebie miniaturkę. Może ją stworzyć od podstaw, na przykład w Canvie. Albo wykonać miniaturkę według stałego szablonu.

Dodawanie tytułu i opisu


Żeby film na YouTube wrzucić, trzeba nadać mu tytuł i wpisać opis wideo. Poproś wirtualną asystentkę, żeby stworzyła opis w taki sposób, żeby znajdowały się w nim słowa kluczowe. W ten sposób zwiększysz prawdopodobieństwo, że ludzie będą trafiać na Twój film z wyszukiwarki.

Tworzenie opisu to kolejna sprawa. Bo jeśli w swoim wideo mówisz na przykład o ubraniach, które masz na sobie, to pewnie chcesz umieścić w opisie linki do nich. Wirtualna asystentka może wyszukać odpowiednie linki i skrócić je w bitly. Po co skracać linki? A no po to, żeby nie zostały ucięte przez YouTube. Jeśli link jest zbyt długi, YouTube skraca go samodzielnie np. do takiej postaci: https://www.virtualassist.pl/jak-dac-… . I wtedy link przestaje działać.

Dodawanie ekranu zakończenia i kart


Kiedy wrzucasz film na YouTube pewnie chcesz, żeby ludzie obejrzeli inne Twoje filmy. Żeby to zrobić, możesz dodać karty w trakcie filmu, w których odnosisz do innych swoich wideo. To samo można zrobić na końcu filmu, dodając ekran zakończenia. Możesz odesłać widza to innych filmów o podobnym temacie i zachęcić go do subskrypcji kanału. Wirtualna asystentka może sama ustawić karty i ekran zakończenia wideo.

Dodawanie napisów


Zależy Ci na tym, żeby Twój film dotarł także do osób niesłyszących? Dodaj napisy! Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Bo to bardzo czasochłonne. Wirtualna asystentka może dodać te napisy za Ciebie.

Jak widzisz, lista zadań związanych z prowadzeniem kanału na YouTube jest całkiem długa. I niekoniecznie musi oznaczać kręcenia i montażu filmów. Jeśli nie lubisz i nie chcesz wykonywać tych czynności, oddeleguj je. Bardzo do tego zachęcam.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz