You are currently viewing Jakie są korzyści współpracy z wirtualną asystentką?

Jakie są korzyści współpracy z wirtualną asystentką?

Wiesz już, czym zajmuje się wirtualna asystentka. Na pewno potrafisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrzebujesz jej usług i jak wirtualna asystentka może pomóc rozwijać Twój biznes.

Możesz zastanawiać się, jakie są korzyści zatrudnienia wirtualnej asystentki? Czy nie lepiej byłoby zatrudnić pracownika na etat i mieć go do wyłącznej dyspozycji? Skąd będziesz miał pewność, że wirtualna asystentka zajmuje się tym, czym powinna, skoro nie będziesz jej codziennie widział?

Dzisiaj przedstawię Ci najważniejsze korzyści, wynikające ze współpracy właśnie z wirtualną asystentką.

Oszczędność czasu


Prawdopodobnie właśnie dlatego zacząłeś rozważać zatrudnienie dodatkowej pary rąk. Kiedy startujesz ze swoim biznesem, robisz wszystko. To dobra strategia, bo dzięki temu poznajesz wszystkie aspekty działania swojej firmy od podszewki. Oszczędzasz też pieniądze, których na początku nie ma za dużo.

Przychodzi jednak taki moment, kiedy biznes się rozrasta, ilość obowiązków rośnie, a Ty zajmując się wszystkim, nie jesteś w stanie pracować nad tym, co faktycznie przynosi Ci pieniądze.

Możesz trwać w tym stanie, ryzykując zmęczeniem, niedospaniem i tym, że Twój biznes przestanie się rozwijać. Doba się nie rozciągnie i w końcu zabraknie Ci mocy przerobowych.

Zatrudniając wirtualną asystentkę i delegując część obowiązków, którymi nie musisz się zajmować, zyskujesz czas na rozwój swojej firmy i zajmowanie się tym, co naprawdę Cię kręci w prowadzeniu biznesu.

Przykłady:

  1. Bloger – napisanie wpisu na blog to tylko jedno z całej listy zadań, które trzeba wykonać, jeśli post ma być opublikowany. Bloger jest niezbędny tylko do napisania wpisu. Całą resztę: korektę, dodanie wpisu w WordPressie, przygotowanie grafik, optymalizacja zdjęć może wykonać wirtualna asystentka. Bloger w tym czasie może tworzyć kolejny wpis.
  2. Fotograf – podczas wesela, fotograf robi tysiące zdjęć. Musi z nich wybrać kilkadziesiąt, które zostaną poddane obróbce. Samo przeglądanie, kasowanie nieudanych ujęć może zająć wiele czasu. Wirtualna asystentka bez problemu poradzi sobie z tym zadaniem.

Oszczędność pieniędzy


Punkt, który bardzo łączy się z poprzednim. Delegując zadania, możesz skupić się na działaniach, dzięki którym zarabiasz.

Większość wirtualnych asystentek ma działalność gospodarczą i wystawia fakturę VAT. Dzięki temu możesz wrzucić jej usługi w koszty i oszczędzać na podatkach.

W przeciwieństwie do zatrudniania pracownika na etat wirtualnej asystentce płacisz wyłącznie za wykonaną pracę. Nie płacisz jej stałej pensji, bez względu na to, czy akurat ma co robić, czy nie.

Mniejsza odpowiedzialność


Kiedy zatrudniasz na etat, bez względu na to, czy Twój biznes funkcjonuje dobrze, czy nie, musisz co miesiąc wypłacać stałą pensję. Jeśli masz biznes sezonowy, może to być dla Ciebie zbyt duże obciążenie.

Kiedy pracujesz z wirtualną asystentką, delegujesz zadania tylko wtedy, kiedy faktycznie potrzebujesz pomocy.
Co więcej, kiedy zatrudniasz pracownika na etat, musisz pamiętać, że obie strony obowiązuje okres wypowiedzenia. Jeśli trafiasz na niekompetentną osobę, dużo trudniej jest się z nią rozstać.

Brak biura


Jeśli jesteś jednoosobową firmą, prawdopodobnie pracujesz w domu. Wirtualna asystentka pracuje zdalnie, dlatego nie musisz udostępniać jej miejsca w biurze. To znacznie zmniejsza koszty.

Dzięki pracy zdalnej nie ograniczasz się do kandydatów z Twojej okolicy. Ciężko jest znaleźć dobrego pracownika z odpowiednimi kompetencjami, jeśli ogranicza Cię lokalizacja. Z wirtualną asystentką pracujesz na odległość, więc możesz wybierać z całego świata.

Wszechstronność


Wiele wirtualnych asystentek ma bardzo szeroki zakres umiejętności, więc mogą pomóc Ci z wieloma różnymi zadaniami. Taka jest specyfika tego zawodu.

Dodatkowo wirtualne asystentki stale podnoszą swoje kwalifikacje. Często właśnie dlatego decydujemy się na zostanie wirtualnymi asystentkami – uwielbiamy uczyć się nowych rzeczy, a ten zawód to umożliwia. Pracownik, który chętnie się uczy to prawdziwy skarb.

Uzupełnienie Twoich kompetencji


Nie musisz być specjalistą od wszystkiego. Jak wspominałam wcześniej, na początku zajmujesz się wszystkim sam. To super, bo dzięki temu dokładnie wiesz, które zadania sprawiają Ci przyjemność, a których nie musisz lub nie chcesz wykonywać. Wiesz też, jak wykonywać poszczególne zadania, a to pierwszy krok do skutecznego delegowania.

Pamiętaj, że wirtualna asystentka może mieć większe doświadczenie od Ciebie w zadaniach technicznych albo wręcz przeciwnie, może wymiatać w zadaniach kreatywnych. Uzupełnienie kompetencji, których Tobie brakuje, wynosi Twój biznes na nowy, wyższy poziom.

Wirtualnej asystentce zależy


Dobra to co napiszę, będzie bardzo subiektywne, ale mam silne poczucie, że tak właśnie jest.

Możesz mieć wątpliwości związane z zatrudnieniem wirtualnej asystentki. Przecież skąd masz wiedzieć, czy pracuje wtedy, kiedy twierdzi, że pracuje? Skąd masz wiedzieć, czy zadanie, które jej zleciłeś, zajęło jej faktycznie 3 godziny, a nie 2? Przecież jej nie widzisz. Czy ona Cię czasem nie naciąga?

Prawda jest taka, że każda wirtualna asystentka pracując dla Ciebie buduje swoją markę osobistą. Nie ma lepszej reklamy niż zadowolony klient, dlatego wirtualnej asystentce naprawdę zależy na wykonaniu dla Ciebie świetnej roboty.

Twój sukces to mój sukces.

Dlatego, jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy wirtualna asystentka będzie robić, co do niej należy wiedz, że obijanie się zupełnie nam się nie opłaca. Po prostu. Kłamstwo ma krótkie nogi.

Mam nadzieję, że Cię przekonałam. Jeśli jesteś zainteresowany pracą z wirtualną asystentką, zastanawiasz się, czy taka współpraca będzie korzystna dla Twojego biznesu, skontaktuj się ze mną. Chętnie rozwieję Twoje wątpliwości.

Dodaj komentarz