Zdjęcia pod SEO – jak zmienić nazwę wielu zdjęć jednocześnie?

Zdjęcia pod SEO – jak zmienić nazwę wielu zdjęć jednocześnie?

Jeśli na swoją stronę lub blog wrzucasz zdjęcia o nazwach np. IMG2783, wiedz że to błąd, który może kosztować Cię niskie wyniki w wyszukiwarce Google.

Zdjęcia powinny mieć nazwy, które zawierają słowa kluczowe. Dlaczego? Ponieważ właśnie nazwa zdjęcia jest brana pod uwagę, kiedy Twój klient próbuje wyszukać rozwiązanie problemu w Google grafika.

Jeśli na blogu dodajesz bardzo dużo zdjęć i na samą myśl o zmienianiu nazw dla wszystkich plików robi Ci się słabo, śpieszę z pomocą.

Pokażę Ci, jak możesz zmienić nazwy wielu zdjęć jednocześnie. Zajmie Ci to 3 minuty. Albo mniej.

SEO dla zdjęć – jak zmienić nazwę wielu zdjęć jednocześnie?


Będziemy pracować na programie FastStone Image Viewer. Używałam go, kiedy tłumaczyłam jak zmienić rozmiar i wagę dla wielu zdjęć w tym samym czasie. Waga również wpływa na SEO – duże zdjęcia przeciążają serwer, przez co strona wolno się ładuje. A Google nie lubi powolnych stron.

Do rzeczy. Pobierz FastStone Image Viewer. Po lewej stronie znajdują się foldery. Wybierz ten, w który są zdjęcia, których nazwy chcesz zmienić. Po prawej stronie jest zawartość tego folderu:

Zaznacz wszystkie zdjęcia, których nazwy chcesz zmienić. Zaznaczone zdjęcie ma wokół siebie niebieską ramkę:

Z menu u góry kliknij narzędzia / zmień nazwę zaznaczonych obrazów:

W sekcji zmień na wpisz nazwę zdjęć. Pamiętaj, żeby zawierała słowa kluczowe.

Następnie kliknij zmień:

Program zmienił nazwy plików. Zdjęcia mają tę samą nazwę, z frazą kluczową i są ponumerowane. Kliknij gotowe.

To już wszystko. Prawda, że szybko nam poszło?

Jeśli po przeczytaniu artykułu stwierdzasz, że nie masz czasu zmieniać nazw zdjęć pamiętaj, że jest to idealne zadanie dla wirtualnej asystentki.

Wgraj zdjęcia do chmury, udostępnij je wirtualnej asystentce, a ona zrobi resztę. Co więcej, wirtualna asystentka może je dodać na Twoją stronę internetową i do wpisu w WordPressie. Doda teksty alternatywne i zmieni tytułu. To już spora oszczędność czasu prawda?

Jakie zadania delegować wirtualnej asystentce?

Dodaj komentarz