You are currently viewing Jak planować posty na Instagram w Planoly?

Jak planować posty na Instagram w Planoly?

W zeszłym tygodniu opowiedziałam Ci o Later, a w tym pokażę Ci kolejne narzędzie do planowania postów na Instagramie – Planoly.

Ja z Planoly korzystam przy planowaniu postów dla klienta, ale na potrzeby tego wpisu założyłam konto połączone z moim profilem na Instagramie. Założenie konta jest banalnie proste, na pewno sobie poradzisz.

Tak wygląda panel po zalogowaniu:

Po lewej stronie widzicie siatkę postów, które są już opublikowane. Po prawej stronie kalendarz.

Jak zaplanować post? Zacznijmy od tego, że musimy dodać zdjęcie. Kliknij add to grid:

Możesz dodawać posty z różnych źródeł. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że dodawanie ich z dysku Google bywa problematyczne. Albo Planoly się zawiesza, albo mam później problem z przycinaniem zdjęć. Dlatego ja najczęściej dodaję zdjęcia z komputera. Nie zauważyłam wtedy jakichkolwiek problemów. W darmowej wersji możesz dodać 30 zdjęć w miesiącu:

Po dodaniu, zdjęcie pojawia się w siatce z literką U w lewym górnym rogu. Oznacza to, że publikacja tego zdjęcia nie jest zaplanowana:

Żeby zaplanować publikację, kliknij w zdjęcie. Możesz wpisać treść posta, dodać hasztagi, wybrać dzień i godzinę publikacji, tagować inne konta, dodać lokalizację i zdecydować, czy post ma się pojawić na Instagramie automatycznie:

Kiedy wszystko gotowe, kliknij save. Post pojawi się w kalendarzu:

Symbol na zdjęciu zmieni się w S czyli scheduled. Dodatkowo, jeśli zdecydowałeś się na publikowanie automatyczne, pojawi się symbol A i ikona samolotu:

Planoly ma tę zaletę, że w darmowej wersji umożliwia planowanie IG Stories. W przeciwieństwie do Later, który tę opcję ma tylko w wersji premium. Żeby dodać Stories w Planoly, kliknij add story:

Wybierz przygotowane wcześniej Story w taki sam sposób, jak zdjęcie do siatki. Dodana relacja będzie dostępna tutaj:

Pojawi się okno do zaplanowania relacji:

Jedna uwaga – Instagram nie pozwala na automatyczne postowanie relacji. Możesz relację zaplanować, ale żeby pojawiła się na Twoim profilu na Instagramie, musisz pobrać aplikację Planoly na telefon. W dniu i o godzinie, w której relacja była zaplanowana w Planoly, dostaniesz komunikat, który umożliwi Ci publikację.

Zarówno Later, jak i Planoly są bardzo intuicyjne. Ja uwielbiam to, że mogę usiąść do napisania i zaplanowania postów raz na jakiś czas i mieć spokój na kilka dni, czy nawet tygodni. Dla mnie to super wygodne i jestem pewna, że bez planowania postów bardzo szybko przestałabym publikować cokolwiek.

Planoly to jedno z narzędzi, które warto poznać, jeśli chcesz pracować jako wirtualna asystentka.

Dodaj komentarz