You are currently viewing Jak wirtualna asystentka może pomóc w prowadzeniu newslettera?

Jak wirtualna asystentka może pomóc w prowadzeniu newslettera?

Wszyscy mówią Ci, że newsletter to konieczność, jeśli chce się prowadzić biznes. Zwłaszcza biznes online. To prawda, potencjał marketingowy dobrze prowadzonego newslettera jest nie do przecenienia.

Co to znaczy dobrze prowadzony newsletter? Taki, który jest otwierany, w którym subskrybenci będą znajdowali ciekawe i angażujące treści. Taki, który będzie wysyłany regularnie.

Brzmi jak sporo pracy prawda? I to jest sporo pracy. Na którą możesz nie mieć czasu.

Na szczęście prowadzenie newslettera to zadanie, które można z powodzeniem oddelegować wirtualnej asystentce. A w czym dokładnie wirtualna asystentka może Ci pomóc?

Tworzenie formularza zapisu i wstawienie go na stronę


Jeśli dopiero zaczynasz prowadzenie newslettera, możesz mieć problem z rozpoczęciem. A zacząć należy od stworzenia formularza zapisu, przez który potencjalni subskrybenci będą mogli zapisać się do newslettera.

Jeśli nie masz czasu stworzyć takiego formularza, może to za Ciebie zrobić wirtualna asystentka. Co więcej, może też wstawić go w odpowiednie miejsca na Twojej stronie internetowej. Żeby to zrobić, pamiętaj, żeby nadać jej potrzebny dostęp do Twojej strony.

Dodanie prezentu za zapis na newsletter


Formularz zapisu dodany. Żeby ludzie zaczęli się zapisywać, wypadałoby coś im dać w prezencie. Co to może być? E-book, checklista, coś co będzie miało wartość dla Twoich odbiorców.

Wirtualna asystentka może pomóc w przygotowaniu takiego prezentu, a później ustawić wysyłkę newlettera tak, żeby każdy nowy subskrybent otrzymał prezent.

Przygotowanie i wysyłka kampanii


Formularz i prezent ustawiasz raz (chyba, że chcesz żeby prezentów było więcej albo potrzebujesz więcej formularzy). Zrobisz i masz z głowy.

Problem zaczyna się, kiedy trzeba regularnie przygotowywać i wysyłać kampanie. To już zajmuje sporo czasu. Jeśli go nie masz, a chcesz prowadzić newsletter regularnie, wirtualna asystentka będzie Twoim wybawieniem.

Wirtualna asystentka może stworzyć tekst, przygotować newsletter wizualnie, a także zaplanować jego wysyłkę. Pełen serwis.

Automatyzacja newslettera


Zaplanowałeś lejek sprzedażowy i chcesz, żeby konkretne e-maile zostały wysyłane do osób, które wykonały konkretny krok? Brzmi to skomplikowanie. Z tym zadaniem upora się automatyzacja w systemie do wysyłki newslettera. Sama się niestety nie ustawi. Wirtualna asystentka może Ci w tym pomóc.

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz